Sanal Ortamda Sosyalleş

Gelişen teknoloji hayatın her alanına dahil olmuş insanın sosyo-kültürel yapısında etkili olarak yeni psikolojik rahatsızlıklara, fobilere sebep olmaya başlamıştır. Bunlardan en önemlisi sosyal fobidir. Sosyal fobinin toplumda yaygınlığının % 3-13 arasında olduğu düşünülmektedir. Yalnızlaşma sosyal fobinin nedeni değil daha çok sonucudur yani sosyal kaygıya neden olan daha farklı sebepler vardır; olumsuz hayat deneyimleri, aile ve

Gelişen teknoloji hayatın her alanına dahil olmuş insanın sosyo-kültürel yapısında etkili olarak yeni psikolojik rahatsızlıklara, fobilere sebep olmaya başlamıştır. Bunlardan en önemlisi sosyal fobidir.

Sosyal fobinin toplumda yaygınlığının % 3-13 arasında olduğu düşünülmektedir. Yalnızlaşma sosyal fobinin nedeni değil daha çok sonucudur yani sosyal kaygıya neden olan daha farklı sebepler vardır; olumsuz hayat deneyimleri, aile ve çevrenin etkileri, endişeye yatkınlık gibi. Yine de tabi sosyal fobi yaşayan kişilerin sosyal ortamlardan kaçınır, kaçındıkça sosyal becerileri azalır ve endişeleri artar, bu beceriler azaldıkça da kişi daha fazla içe kapanır ve böyle bir kısır döngü oluşur. Sosyal fobisi olan kişilerin bir kısmı daha kolay olduğu, insanların arasına karışmadan evinde oturarak ve kendi kimliklerinin dışında bir kimlikle sanal bir ortamda daha rahat ettiği için internet kullanımını arttırırken (ki bu gerçek insan etkileşimini azalttığı ya da ihtiyaç bırakmadığı için kişinin fobisinin artmasına da neden olabilir), bazı kişiler sanal hayatta bile sosyal ortamlarla bağlantıya geçmekte çok zorlanabiliyor. Bu gibi durumlarda en önemli ilaç olarak, psikologların dahi önerdiği canlı sohbet hatlarını denemelisiniz. Ancak güvenilir ve ucuz sohbet hattı numarası bulmakta zorlana bilirsiniz.

Diyelim ki böyle bir hat arıyorsunuz, o zaman doğru adrestesiniz.

Öncelikle sitemizde bulacağınız her canlı sohbet hattı numarası yüzde yüze güvenlidir. Ödemeleriniz varsa dakika hakkı, yoksa telefon faturanız üzerinden tahsil edilir. Kredi kartı ve ya benzeri ödeme yöntemleri kullanılamaz. Her bir partner, eğitimli ve özel olarak seçilmiştir. Öncelikleri sizin memnuniyetinizdir. Siz ne kadar konuşmak isteseniz, telefon o kadar açık kalır ve sohbet o kadar devam eder. Dakika uyarısı, ücret kontrolü gibi bildirimler almazsınız. Asla ve asla hiçbir konuşmanız ya ada kişisel bilginiz kayıt altına alınmaz. Müşteri gizliliği esasına bağlı olarak, sizinle partneriniz arasında geçen konuşma sır olarak kalır. Her bir canlı sohbet hattı numarası farklı bir partnere aittir. Yüzlerce seçenek arasından seçeceğiniz partnere herhangi bir aktarma olmadan, şayet partner başka bir kişi ile görüşme yapmıyorsa direkt olarak bağlanırsınız.

Hoş, samimi, sıcak ve heyecanlı sohbetler edebilir, dertlerinizi ve sıkıntılarınızı paylaşabilir ya da hayallerinizi anlatarak kişisel haz sınırlarınızı keşfedebilirsiniz. Canlı sohbet hatları üzerinden seçtiğiniz bayan partnerle yapacağınız her konuşmanın bağımlısı olacak yeniden aramak isteyecekseniz. Unutmayın, hizmetimizi yedi gün yirmi dört saat devam eder ve siz ne zaman isterseniz konuşma o zaman son bulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir